f Finał konkursu GREEN ACT - Koniński Dom Kultury

Gala konkursu klimatyczno-społecznego GREEN ACT odbędzie się 23 kwietnia na Dużej Scenie Konińskiego Centrum Kultury. Wydarzenie adresowane do uczniów konińskich podstawówek ma zachęcać dzieci i młodzież do świadomego i ekologicznego podejścia do natury. Akcję pt. „Robimy klimat dla klimatu” prowadzi Stowarzyszenie M-LAB.


Galę poprzedza kilkutygodniowe szkolenie. Najpierw aktywiści z M-LAB-u omówili sferę techniczną konkursu i jego obszary tematyczne. Teraz koordynują pracę nad projektami w szkołach, co potrwa aż do przerwy wielkanocnej. – Pozostawiliśmy uczestnikom dowolność ekspresji, mogą zorganizować pokaz mody, wykonać plakat, etc. Wskazaliśmy jedynie tematy, wokół których mogą tworzyć projekty. Będzie ich w sumie 11, w konkursie biorą udział uczniowie 8 szkół podstawowych z terenu Konina – wyjaśnia koordynator z M-LAB-u i uczeń klasy o profilu programista z Technikum Górniczo-Energetycznym w Koninie, Dawid Lawenda.


Jak będzie przebiegał finał konkursu w KCK? – W spotkaniu, kończącym projekt „Robimy klimat dla klimatu” wystąpią autorzy projektu, z 3-minutowymi prezentacjami. Przedstawią też sprawozdanie. Wszystko będzie przebiegało przed jury, które będzie też zadawać pytania. Na gali pojawią się nasi wolontariusze, szkolni koledzy uczniów, którzy zasiądą na widowni oraz eksperci w dziedzinie projektowej i proklimatycznej – informuje dalej Dawid Lawenda. W grupie odpowiedzialnej za przeprowadzenie konkursu pracują z nim uczennice II LO w Koninie, Julia Piaseczna i Natalia Kucharska, które podobnie lubią robić coś dobrego dla innych i planować.


Gala finałowa już wkrótce, 23 kwietnia. Laureaci konkursu „Robimy klimat pod klimat” otrzymają wycieczkę do sejmu (nagroda główna), nagrody rzeczowe oraz certyfikaty. Kampanię organizują Młodzi Ambasadorzy Klimatu z Stowarzyszenie M-LAB, partneruje jej Miasto Konin, które finansuje ją z budżetu.
#konintuplynieenergia #koninskiecentrumkultury #klimat #mlodziambasadorowieklimatu #stowarzyszeniemlab

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK