Pięć dni wypełnionych artystycznymi działaniami i świetną zabawą – takie były letnie warsztaty w Konińskim Domu Kultury. W zajęciach uczestniczyło 15 dzieci w wieku 7-10 lat. Takie wakacyjne warsztaty KDK zorganizowało po raz pierwszy, a uśmiechnięte buzie uczestników są dowodem, że był to strzał w dziesiątkę.

 


W pierwszym tygodniu wakacji (1-5 lipca), Koniński Dom Kultury zaproponował po raz pierwszy letnie warsztaty w formie grupy zorganizowanej dla 15 dzieci w wieku 7-10 lat. Tak grupa zebrała się szybko i od 1 lipca uczestnicy pod opieką instruktorów z KDK: Klaudii Cembrowicz, Katarzyny Mijakowskiej, Grzegorza Ambroziaka i Jacka Szczepankiewicza, ruszyli do zabawy. Nad całością czuwał kierownik Działu Artystycznego w KDK, Mirosław Grzanka.

Dzieci spędzały w KDK czas od 9.00 do 13.15. W programie były między innymi zajęcia taneczne, plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także seans filmowy oraz wypad na lody.

Ostatniego dnia warsztatów odbyło się podsumowanie oraz specjalny pokaz taneczny dla rodziców, którzy mogli zobaczyć, czego ich pociechy nauczyły się podczas zajęć w KDK. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe dyplomy, nie zabrakło wspólnego zdjęcia.

Dodajmy, że już w poniedziałek, 8 lipca, w Konińskim Domu Kultury rozpoczynają się wakacyjne zajęcia w formie otwartej dla wszystkich chętnych. Są to zajęcia bezpłatne i nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać (z wyjątkiem warsztatów plastycznych w sierpniu, gdzie liczba miejsc jest ograniczona i trzeba się wcześniej zgłosić). Dzieci i młodzież będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach tanecznych, wokalnych, muzycznych w lipcu i dodatkowo plastycznych w sierpniu. Harmonogram na każdy dzień znajduje się na stronie kdk.konin.pl w materiale ,,Zajęcia otwarte – lato w KDK”.

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK