Dni Konina 2024 były wypełnione muzyką, koncertami, widowiskowymi zawodami jeździeckimi, piłkarskimi emocjami i mnóstwem atrakcji dla młodych i dorosłych mieszkańców Konina oraz gości odwiedzających nasze miasto.

 

 


Dni Konina 2024 trwały od piątku, 21 czerwca do niedzieli, 23 czerwca na konińskich błoniach oraz na Bulwarze Nadwarciańskim. Hasłem naszego miasta jest ,,Konin. Tu płynie energia” i trzeba przyznać, że publiczność pokazała, że tej energii jej nie brakuje.

Początek Dni Konina był wyjątkowy, ponieważ tego dnia zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Na błoniach pojawiło się wielu młodych ludzi, którzy znakomicie bawili się podczas koncertów.

Tego dnia również Polska grała z Austrią w Euro 2024, a na Bulwarze Nadwarciańskim stanęła Strefa Kibica. Mimo wielkich nadziei i ogromnego dopingu kibiców, Polska reprezentacja przegrała, niestety, 1:3. Zawiedzeni kibice po meczu również odwiedzili imprezowe błonia, by dużą dawką dobrej muzyki złagodzić choć trochę gorycz porażki i pożegnanie naszej reprezentacji z Euro 2024.

Pierwszego dnia święta miasta wszyscy szaleli podczas koncertu Łydki Grubasa. To był mocny, rockowy koncert. Idealny na pierwszy dzień wakacji. I nawet załamanie pogody i deszcz nie były w stanie zmusić do rezygnacji z imprezy.

Z publicznością przywitał się Prezydent Konina, Piotr Korytkowski, który życzył wszystkim wspaniałej zabawy podczas Dni Konina 2024.

Drugi koncert tego dnia to niesamowity młody wokalista i autor tekstów, który pięknie potrafi opowiadać o miłości, tęsknocie i nadziei - Oskar Cyms. Na koniec pierwszego dnia świętowania Dni Konina odbyła się dyskoteka.

Sobota, 22 czerwca rozpoczęła się z przytupem, gdy wystartowały 18. Zawody Jeździeckie Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody Konin CUP. Zawodnicy rywalizowali na specjalnie przygotowanym parkurze. Nie brakowało fantastycznych sportowych emocji.

Tego dnia od 15.30 na dużej scenie na błoniach prezentowali się młodzi zdolni wokaliści i tancerze uczący się w konińskich instytucjach i szkołach prywatnych. Nie zabrakło też reprezentacji Konińskiego Domu Kultury. W nowych choreografiach, pięknych strojach i znakomitych humorach zatańczyły zespoły Body and Soul, CODA i FUKS.

Wieczór spędziliśmy na folkową i góralską nutę. Najpierw wystąpił zespół Nadija, a następnie Golec uOrchestra. Drugi koncertowy dzień święta miasta przyciągnął tłumy koninian. Energia muzyki udzieliła się wszystkim.

Niedziela, 23 czerwca była kolejnym dniem zmagań jeździeckich na błoniach. Tego dnia warto było zajrzeć na Bulwar Nadwarciański. Tam odbył się Przystanek Koninkowo z warsztatami i atrakcjami dla dzieci. Po południu wystartował również Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej, którego gwiazdą był aktor Artur Barciś.

Organizatorami Dni Konina 2024 były: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

 

Foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK