Prace czterech młodych plastyczek z Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury zobaczymy na wystawie pokonkursowej 42. Przeglądu Twórczości Plastycznej ,,O Złotą Sztalugę 2020”.

Jury Przeglądu zdecydowało, że pokonkursowa wystawa nie może obyć się bez prac Natalii Błaszczyk, Danuty Maćkowiak, Martyny Waligóry i Gabrieli Wałowskiej.
- To powód do dumy – mówi Katarzyna Mijakowska, opiekun Atelier KreDKa.
Na wystawie pokazane zostaną prace artystów amatorów z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii i rzeźby. Warto zaznaczyć, że w tym zacnym gronie jest także rzeźbiarz Grzegorz Buciak, emerytowany pracownik KDK.

Jak informuje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, organizator wydarzenia, Przegląd stwarza możliwość zaprezentowania bogatej twórczości plastycznej subregionu konińskiego, integracji środowisk twórczych, wymiany doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych oraz propagowania aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Wystawa i uroczyste podsumowanie 42. Przeglądu Twórczości Plastycznej ,,O Złotą  Sztalugę 2020” odbędzie się 11 grudnia o godz. 18.00 na stronie internetowej CKiS w Koninie oraz na fanpege Epicentrum Kultury na FB.

Gratulujemy naszym artystom i trzymamy kciuki. Wierzymy, że wiele przeglądowych nagród trafi w Wasze ręce, w tym Złota Sztaluga.


 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi