Wystawę prac młodych plastyków z Atelier KreDKa ,,Kobiece wariacje” zaprezentowano na dużym ekranie Kina Centrum Konińskiego Domu Kultury. Wernisaż tej długo oczekiwanej wystawy młodych plastyków z Atelier KreDKa miał odbyć się 20 marca. Pandemia pokrzyżowała plany. Nie spotkaliśmy się na marcowym wernisażu, jednak prace można było obejrzeć w internetowej galerii KDK.

Na ,,prawdziwą” prezentację obrazów w galerii KDK czekali przede wszystkim młodzi artyści. By docenić ich prace, zaangażowanie i wynagrodzić czas, w którym nie mogli spotykać się w swej ukochanej pracowni, sobotni wernisaż odbył się w dwóch odsłonach.
Obrazy z bliska można było oglądać w Strefie K, ale także na ekranie Kina Centrum. To właśnie podczas tej kinowej odsłony wystawy, zaprezentowano nie tylko obrazy ale także ich twórców. Na wystawie znalazło się 40 prac wykonanych przez 30 młodych plastyków. Autorami prac są zarówno najmłodsi, 10-letni artyści, jak i ci najstarsi – licealiści i studenci.
- Wszyscy są niezwykle zdolni i jestem z nich bardzo dumna. Wielokrotnie zaskakują mnie swoimi pomysłami, umiejętnościami, wykonaniem. Talent dzieci i młodzieży z KDK doceniany jest także na konkursach – mówiła podczas prezentacji Katarzyna Mijakowska, instruktor KreDKi.
Warto tutaj dodać, że autorką rysunku, który pojawił się na plakacie zapowiadającym wystawę ,,Kobiece wariacje” jest 17-letnia Michalina Pawlak. Praca ta została nagrodzona na 41. Przeglądzie Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę zorganizowanym w 2019 roku przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Na wystawie prezentowane są także inne nagrodzone na tym przeglądzie prace Michaliny Pawlak oraz wyróżnione obrazy Danuty Maćkowiak i Aleksandry Głowackiej, a także kilka prac Weroniki Bilskiej i Gabrieli Wałowskiej, które również były prezentowane na pokonkursowej wystawie Przeglądu o Złotą Sztalugę. 

Wszystkim artystom gratulujemy. Podziwiamy Wasz talent.foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK