Czerwcowe (13 czerwca 2024) spotkanie dla widzów dojrzałych w Kinie Centrum było poświęcone tajemnicom Wersalu. Spotkaliśmy się w Akademii Filmowej dla Seniorów, by porozmawiać o ciekawostkach związanych z Wersalem oraz obejrzeć jeden z najdroższych francuskich filmów ,,Kochanica króla Jeanne du Barry”.


Projekt edukacyjny Akademia Filmowa ma w Kinie Centrum wieloletnią tradycję. Pokochały go już przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Teraz, z ogromną radością, chcielibyśmy zaprosić do projektu seniorów.

Akademia Filmowa KinoSzkoła to wyjątkowy projekt, w którym ,,zarażamy” uczestników miłością do kina, prezentując wartościowe filmy i rozmawiając o ważnych i ciekawych tematach.

Na pierwszym spotkaniu rozmawialiśmy o tajemnicach Wersalu oraz obejrzeliśmy francuską produkcję, jeden z najdroższych filmów ,,Kochanica króla Jeanne du Barry”, który nakręcony został w Wersalu. Prelekcję poprowadziła edukatorka KinoSzkoły, Iwona Cichocka. Uczestnicy Akademii Filmowej podzielili się również swoimi wiadomościami na temat Wersalu, oraz swoimi przemyśleniami.

W nowym sezonie Akademia Filmowa dla Seniorów ruszy w październiku. O planie na najbliższy rok akademicki 2024/2025 poinformujemy pod koniec sierpnia.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK