Andrzej Seweryn i Katarzyna Kubacka-Seweryn byli gośćmi Kina Centrum w Konińskim Domu Kultury (11 czerwca 2024).


Okazją do spotkania była konińska premiera filmu ,,Jestem postacią fikcyjną”. To dokument – portret wybitnego aktora. Reżyserem jest Arkadiusz Bartosiak, a producentką Katarzyna Kubacka-Seweryn (Camfilm).

Katarzyna Kubacka-Seweryn – nasza Kasia, bo przecież urodzona w Koninie, związana z Konińskim Domem Kultury, wróciła w rodzinne strony, by zaprezentować film, którego jest producentką ,,Jestem postacią fikcyjną”. Był to również dzień jej urodzin, a więc kolejna okazja do świętowania podczas tego wyjątkowego spotkania.
Widzowie Kina Centrum najpierw obejrzeli film ,,Jestem postacią fikcyjną”, a potem mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Andrzejem Sewerynem i Katarzyną Kubacką-Seweryn, a następnie podyskutować z naszymi gośćmi już w kuluarach.

Rozmowa toczyła się wokół produkcji filmu, jego przesłania, wartości, jakie niesie dla każdego z nas, ale też dla młodych widzów. Film otrzymał bowiem Znak Jakości Związku Edukatorów Filmowych, co oznacza, że stanowi on wartościowy materiał szczególnie dla tych młodych widzów, którzy zastanawiają się nad karierą artystyczną. Pokazuje blaski i cienie pracy przed kamerą i na scenie, a także prowokuje do refleksji na temat roli artysty we współczesnym świecie.

Dla Katarzyny Kubackiej-Seweryn to szczególnie ważne, gdyż jako nauczycielka, filmoznawczyni, edukatorka i animatorka kultury, przez wiele lat angażowała się w projekty edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży. To ona stworzyła w Kinie Centrum projekt edukacyjny Akademia Filmowa Otwórz oczy!, który prowadziła przez 20 lat. Również Kasia sprowadziła do KDK Salony Poezji i Literatury Anny Dymnej.

Warto dodać, że film ,,Jestem postacią fikcyjną” - to nie jest biograficzny dokument, z chronologicznie przedstawionym życiem bohatera. Koncentruje się na współczesności Andrzeja Seweryna, dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie, aktora, męża i dziadka. Aktora wybitnego, który należy do pokolenia mistrzów teatru. Widzimy Andrzeja Seweryna wśród wielu obowiązków, działań, projektów, w teatrze, na planie filmowym. Ciągle w biegu. Film stawia również pytanie: Jaka jest cena bycia Mistrzem?

Koniecznie obejrzyjcie film ,,Jestem postacią fikcyjną”. W Kinie Centrum gramy go do 20 czerwca.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK