Do Akademii Filmowej zawitali 30 marca 2023 najmłodsi widzowie z klas 1-3 szkół podstawowych oraz ich trochę starsi koledzy i koleżanki z klas 4-6. Rozmawialiśmy o tym jak ważna jest woda i dlaczego trzeba ją oszczędzać, a także o stereotypach i uprzedzeniach.

W Akademii Filmowej w Kinie Centrum zawsze podejmujemy ważne tematy i bardzo nas cieszy, gdy młodzi widzowie są aktywni i potrafią o nich rozmawiać. Tak było podczas marcowych spotkań. Uczniowie chętnie podejmowali dyskusję i mieli swoje przemyślenia, którymi się dzielili. Najmłodsi dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest oszczędzanie wody i dbanie o przyrodę oraz obejrzeli film ,,Jeżyk i przyjaciele”. Uczniowie klas 4-6 mieli do przemyślenia poważny temat o stereotypach i uprzedzeniach. Dla nich przygotowaliśmy również film ,,Dziki Zachód Calamity Jane”.

Kino Centrum realizuje Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej ,,KinoSzkoła”. To jedyny w swoim rodzaju projekt, którego celem jest zarażanie uczniów miłością do kina, rozwijanie ich wyobraźni, prezentowanie im wartościowych filmów, rozmowa o otaczających nas procesach społecznych, o sytuacjach, czasami trudnych, które spotykają młodych ludzi. Nauczyciele zaś mają możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymują narzędzia do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami. 

Do zobaczenia w kwietniu na kolejnych spotkaniach w Akademii Filmowej w Kinie Centrum!

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK