Dobre filmy i ważne tematy, o których warto dyskutować z młodzieżą – takie były spotkania w Akademii Filmowej w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury. W środę, 29 marca, widzami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz najstarszych klas podstawówek.

Kino Centrum realizuje Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej ,,KinoSzkoła”. To jedyny w swoim rodzaju projekt, którego celem jest zarażanie uczniów miłością do kina, rozwijanie ich wyobraźni, prezentowanie im wartościowych filmów, rozmowa o otaczających nas procesach społecznych, o sytuacjach, czasami trudnych, które spotykają młodych ludzi. Nauczyciele zaś mają możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymują narzędzia do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami. 

29 marca w Kinie Centrum uczniowie spotkali się z edukatorami Programu ,,KinoSzkoła”. Z Łukaszem Nieradko młodzież z klas ponadpodstawowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie oraz Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Koninie, rozmawiała na temat ,,Czy młodzi aktywiści mogą zmienić świat” oraz obejrzała film ,,Bigger than us”. Natomiast z Karoliną Weiss uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych nr 7 i 12 w Koninie, dyskutowali o trudnych emocjach: gniewie i złości oraz obejrzeli film ,,Kickbokserka”.

Były to wartościowe i ważne spotkania, które mamy nadzieję, wpłyną pozytywnie na naszą młodzież. Do zobaczenia w kolejnych miesiącach w Akademii Filmowej, która w KDK ma już 20-letnią tradycję, zapoczątkowaną przez Katarzynę Kubacką-Seweryn.

Zapraszamy szkoły do kontaktu i udziału w wyjątkowym projekcie edukacyjnym, jakim bez wątpienia jest ,,KinoSzkoła”.

 

 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK