f Artystyczny wrzesień młodych koninian - Koniński Dom Kultury

Wrzesień, w Konińskim Domu Kultury, należeć będzie do młodych artystów. Inaugurując Nowy Rok Kulturalny, zapraszamy na trzy wyjątkowe wydarzenia.

Już 11 września na scenie KDK, wystawiony zostanie spektakl ,,Lamia”, w reżyserii studentki łódzkiej szkoły filmowej, Szantal Strzelińskiej. 17 września, Szymon Wieczorkiewicz i młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Koninie, zapraszają na koncert ,,Tango Nuevo”. Natomiast 30 września, na koncert promujący autorską płytę, zaprasza Wojciech Oliński, znakomity gitarzysta, absolwent konińskiej szkoły muzycznej. Wejściówki na wydarzenia do odbioru w kasie KDK.

Odyseusza, Pytię, Kirke, Polifema i Myśli z którymi boryka się główny bohater, zobaczymy na scenie Konińskiego Domu Kultury 11 września. Spektakl ,,Lamia” to dzieło koninianki Szantal Strzelińskiej, studentki wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Szantal jest także autorką scenariusza. Do realizacji projektu zaangażowała mieszkańców Konina i zespół muzyczny, Karwas-Wara, który uświetni spektakl. W sztuce wystąpi kilkunastu amatorów. Niektórzy z nich, po raz pierwszy, staną na dużej scenie.

Na koncert ,,Tango Nuevo”, 17 września, zaprasza Szymon Wieczorkiewicz z zespołem. Międzynarodową sławę Piazzolla zdobył na początku lat 80., gdy tworzył z Quinteto Tango Nuevo, założonym w 1976 r. Koncertował z tą grupą do 1989 r. Oryginalny styl stworzony przez Piazzollę znany jest pod nazwą „nuevo tango”. Nie jest to tango przeznaczone do tańczenia, lecz kunsztownie stylizowana muzyka do słuchania.
Kompozycje Astora Piazzoli wykona zespół TANGO NUEVO, w którego składzie są zarówno uczniowie jak i absolwenci PSM I i II st. w Koninie. Zespół działa pod kierownictwem artystycznym Szymona Wieczorkiewicza.  Zespół zagra w składzie: Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas, Malwina Majorczyk – kontrabas, Hubert Kulig – wibrafon, Piotr Kulczewski – akordeon, Eliza Janiak – skrzypce, Gabriela Lityńska – piano, Wojciech Oliński – gitara.

30 września, z koncertem promującym płytę „Am I Going The Right Way?”, wystąpi Wojciech Oliński. Wojtek to utalentowany gitarzysta młodego pokolenia, absolwent konińskiej szkoły muzycznej. Album to pierwsza płyta Wojtka z jego autorskimi kompozycjami i aranżacjami. Koninian ma na swoim koncie koncerty ze znanymi artystami.

Wejściówki na wydarzenia do odbioru w kasie Konińskiego Domu Kultury.Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 18 zł
Normalny - bilety w cenie 20 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Pokazy filmu w 3D - ulgowy 20 zł, normalny 22 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK