f Anny Jóźwiak podróże po Europie - Koniński Dom Kultury

Miesiąc po inauguracji cyklu „Podziel się swoją pasją”, kiedy w KDK mogliśmy przypomnieć postać i dorobek plastyka i filmowca - Józefa Szyka, zapraszamy na spotkanie z Anną Jóźwiak, pasjonatką fotografii i podróży. Spotkanie odbędzie się w Strefie K Konińskiego Domu Kultury, w środę 15 czerwca o godz. 18.00.


Anna Jóźwiak, po przejściu na emeryturę, postanowiła zrealizować swoje marzenia o podróżowaniu. Te połączyła z kolejną pasją – fotografią.
Pierwsze zdjęcia robiła aparatami na klisze. Najpierw prostą, małoobrazkową „Smieną”, następnie automatycznym „Kodakiem”. Potem, gdy stała się posiadaczką cyfrowej lustrzanki, swoją pasję fotograficzną mogła rozwijać w Uniwersytecie III Wieku w Koninie, w pracowni prowadzonej przez Anną Karbową.

– Technologia cyfrowa to duże ułatwienie w dokumentowaniu turystycznych wypraw. Przede wszystkim zdjęcia można robić z większą swobodą, bez ciągłej obawy, że filmy zaraz się skończą, że negatywy czy slajdy są drogie, że każda odbitka kosztuje więc trzeba się ograniczać. A jak tu się ograniczać jeżeli malownicze krajobrazy, atrakcyjne zabytki i scenki rodzajowe same „pchają się” przed obiektyw, program wycieczki jest napięty i trzeba się śpieszyć – mówi Anna Jóźwiak.
 
Na kolejnej imprezie z cyklu „Podziel się swoją pasją”, zorganizowanej przez Koniński Dom Kultury i Miejski Klub Seniora wrócimy więc do chwil, wrażeń i obrazów zarejestrowanych obiektywem Anny Jóźwiak.
W czasie ostatniej dekady autorka, aż do tej fatalnej pandemii, która uwięziła nas wszystkich w domach, odwiedziła  Półwysep Bałkański (z Chorwacją, Serbią, Macedonią), Grecję, Włochy, Hiszpanię, Anglię, Francję, Belgię, Holandię.

Na spotkanie z Anną Jóźwiak „Moje podróże po Europie” zapraszamy do Strefy K, w środę 15 czerwca,o godz. 18.00 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK