Dni krótsze, a noce dłuższe – to tytuł koncertu, którym tancerki i tancerze zespołów działających w Konińskim Domu Kultury podsumowali rok artystyczny 2023/2024. Przy pełnej sali publiczności młodzi artyści zaprezentowali swoje osiągnięcia i udowodnili jak wiele jest w nich pasji i radości z tańca.


To był bardzo emocjonujący wieczór w Konińskim Domu Kultury (19 czerwca 2024). Tancerki i tancerze zespołów FUKS, CODA i Body and Soul zaprezentowali się na dużej scenie w koncercie zatytułowanym ,,Dni krótsze, a noce dłuższe”. Tytuł nawiązywał do zbliżających się wakacji, ale sugerował też czas podsumowań.
- Mijający rok artystyczny był bardzo bogaty w turnieje, pokazy i mistrzostwa. Nasi tancerze zdobyli wiele nagród i wyróżnień, które trudno zliczyć. To jest dla nas ogromna radość, ale też motywuje nas do dalszej pracy. Dziś podsumowujemy cały rok artystyczny, tak, by wszystkim pokazać nad czym pracowaliśmy i jakie są nasze osiągnięcia - mówią instruktorzy: Klaudia Cembrowicz (CODA), Jacek Szczepankiewicz (FUKS) i Grzegorz Ambroziak (BAS). Nad całością wydarzenia czuwał kierownik Działu Artystycznego, Mirosław Grzanka.


Podczas koncertu publiczność zobaczyła zespoły w najnowszych choreografiach. Zaprezentowali się zarówno młodzi tancerze w wieku 6-10 lat, jak i tancerze i tancerki z grup zaawansowanych.
- To był pokaz talentu, pasji i miłości do tańca. Wspaniale jest widzieć jak nasi młodzi artyści się rozwijają. To potwierdza, że warto zawsze wspierać artystyczny ruch amatorski – mówił Robert Glapa, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.


Na zakończenie koncertu odbył się wyjątkowy finał. Tancerki i tancerze otrzymali także pamiątkowe dyplomy.

 

foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK