Za nami ostatnie już spotkania z uczniami w Akademii Filmowej KinoSzkoła w Kinie Centrum w tym roku szkolnym. A to oznacza, że za chwilę… WAKACJE!


Dziś przybyli do nas uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych z Konina i okolic. Z grupą 1-3 edukatorka KinoSzkoły, Karolina Weiss, rozmawiała o sile kreatywności. Czy wiecie, że wasze pomysły mogą zmienić świat? Warto się nad tym zastanowić. Po lekcji w kinie uczniowie obejrzeli przedpremierowo film ,,Leonardo. Odkrywca”.

Z kolei uczniowie klas 4-6 rozmawiali na bardzo ważny i trudny temat: ,,Dlaczego jedni znęcają się nad drugimi?”. Po dyskusji młodzi uczestnicy Akademii Filmowej obejrzeli film ,,Serce motyla”.

To były ostatnie spotkania w Akademii Filmowej w Kinie Centrum w tym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom za udział w tym wyjątkowym projekcie, dzięki któremu poszerzamy horyzonty, doświadczamy, dostrzegamy, uczymy się i dużo rozmawiamy. A wszystkie ważne tematy odnajdujemy również w prezentowanych filmach.

Dziękujemy Dyrektorom, Nauczycielom i Rodzicom, którzy widzą potrzebę udziału dzieci i młodzieży w tak wartościowym projekcie edukacyjnym.
Dziękujemy wszystkim młodym widzom za miłe chwile, za każdy ich głos i za każdą recenzję filmów. To bardzo budujące i ważne, że tak pięknie się rozwijacie i macie ochotę i odwagę rozmawiać o ważnych tematach.

Mamy nadzieję, że wszyscy zobaczymy się w kolejnej edycji projektu Akademia Filmowa KinoSzkoła w roku szkolnym 2024/2025.

A tymczasem, życzymy wszystkim pięknych świadectw i udanych wakacji!

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK