Dziś w Kinie Centrum odbyła się kolejna lekcja historii dla młodzieży z konińskich szkół ponadpodstawowych. Uczniowie wysłuchali prelekcji o bitwie pod Monte Cassino, a następnie obejrzeli film wojenny ,,Czerwone maki”.


Udział w spotkaniu edukacyjnym w Kinie Centrum wzięli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.

Przed filmem ciekawą lekcję historii poprowadził Marek Graniczny – nauczyciel w CKU, podporucznik, zastępca dowódcy Jednostki Strzeleckiej ,,Strzelec” 4150 w Koninie, przewodnik i regionalista, pasjonat historii.

Warto dodać, że przed Jednostką Strzelecką ,,Strzelec” wyjątkowa uroczystość. Tegoroczne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Koninie, połączone będą z jubileuszem 10-lecia istnienia jednostki oraz nadaniem jej sztandaru. Uroczystość odbędzie się 3 maja o godz. 16.00 w KDK. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się historią, chcieliby dowiedzieć się czegoś o jednostce, a być może do niej wstąpić.

Po lekcji w kinie młodzież obejrzała film ,,Czerwone maki” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.

Warto dodać, że patronat nad spotkaniami edukacyjnymi z młodzieżą związanymi z filmem ,,Czerwone maki” objęło Muzeum Historii Polski i Minister Edukacji.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK