W czwartek, 14 września zaprosiliśmy nauczycieli uczestniczących w Akademii Filmowej KinoSzkoła oraz zainteresowanych ofertą edukacyjną Konińskiego Domu Kultury i Kina Centrum na spotkanie przed dużym ekranem.

 

Przekazaliśmy informacje o rozpoczynających się w październiku zajęciach Akademii Filmowej KinoSzkoła. To wyjątkowy projekt, w którym zarażamy uczniów miłością do kina, prezentując wartościowe filmy i rozmawiając o ważnych tematach.

W gościnne progi Kina Centrum zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także najmłodszych widzów – KinoPrzedszkole w ubiegłym roku szkolnym cieszyło się dużą sympatią przedszkolaków z Konina.

Każde spotkanie w Kinie Centrum to nie tylko film, ale również lekcja dotycząca ważnych tematów. Zajęcia przed seansem prowadzą edukatorzy KinoSzkoły.

Warto dodać, że udział w projekcie to również wiele plusów dla nauczycieli. Mają oni możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymują materiały do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami.

Nowy katalog na ten rok szkolny oraz wszystkie potrzebne materiały, można znaleźć na stronie internetowej Konińskiego Domu Kultury w zakładce KinoSzkoła. Skontaktujcie się z nami i stańcie się częścią tego wyjątkowego i potrzebnego projektu!

Podczas czwartkowego spotkania przedstawiliśmy również prezentację dotyczącą filmu ,,Siła naszych marzeń”. To wyjątkowy tytuł, na który z pewnością warto się wybrać z uczniami szkół podstawowych. Film będziemy również proponować w listopadzie w Akademii Filmowej KinoSzkoła dla uczniów klas  7-8 szkół podstawowych.

Spotkanie zakończyło się seansem amerykańskiej komedii ,,Podrabiani zakochani”.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK