Nic naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości – słowa tytułowej piosenki koncertu dla Ukrainy ,,Moja i twoja nadzieja”, po raz kolejny wybrzmiały ze swą siłą. Koncert, z którego dochód przekazany zostanie na lekarstwa dla uchodźców z Ukrainy, którzy goszczą w Koninie, odbył się w niedzielę 27 marca, w Konińskim Domu Kultury.

Na scenie wystąpili konińscy muzycy, którym nie jest obojętny drugi człowiek.
Usłyszeliśmy piękne ballady i piosenki, które choć napisane w innych okolicznościach i innych czasach, w niedzielny wieczór wybrzmiały zupełnie z innym przekazem.
- Artyści zaśpiewali takie utwory jak ,,Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena;  ,,Tolerancja” Stanisława Sojki; ,,Nauczmy się żyć obok siebie” Zbigniewa Wodeckiego czy ,,Jest taki samotny dom” Budki Suflera. Każdy z tych utworów, choć napisany w innych czasach, dziś – jak nigdy – przemawia do nas, ostrzega, ale i dalej nadzieję – mówią organizatorzy koncertu.

O nadziei, domu do którego się wraca, wierze w to, że będzie lepiej, śpiewały także: Suzanna Linchak, wokalistki z Ukrainy, która przed wojną uciekła wraz z synami z miasta Równe (Рівне) oraz Alissa Ninard, mieszkanka Konina pochodzenia ukraińskiego.
- Nie mogło nas zabraknąć na tym koncercie. Myślami i sercem jesteśmy z walczącą Ukrainą – mówiły solistki.
Myśli i serca, w stronę walczących o wolność za naszą granicą, kierowali także Ukraińcy, którzy zamieszkali w Koninie. Na koncert przyszli z flagami i ogromną nadzieją, że kiedyś ten zły czas się zakończy.
- Dziękujemy za wasze serca, pomoc którą nam dajecie i za to, że przyjęliście nas pod swój dach – mówili.
W koncercie wystąpili również konińscy muzycy. Ze sceny popłynęła muzyka niosąc nadzieję i wiarę w ludzi. Koncert zakończyło wspólne wykonanie piosenki zespołu Hey ,,Moja i twoja nadzieja”, będącej przesłaniem koncertu.
Pamiętajmy ,,Nadzieja umiera ostatnia”.

Koncert dla Ukrainy ,,Moja i twoja nadzieja” odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Konina. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia przekazane zostaną na lekarstwa dla uchodźców wojennych przebywających w naszym mieście.
Jeśli nadal chcecie wesprzeć uchodźców wojennych możecie także wpłacać datki na konto Fundacji z dopiskiem ,,Moja i twoja nadzieja”. Nr konta: 06 1050 1735 1000 0090 3254 4745

W koncercie udział wzięli:

Studio Piosenki Estradowej HIT: Mariusz Urbaniak,  Laura Bączkiewicz, Julia Wasielewska.

CHÓR ze Studia Piosenki Estradowej HITw składzie: Julia Gradomska, Karina Gradomska, Maja Wróbel, Natalia Wolska, Joanna Knebel, Roksana Baranowska, Marta Markiewicz, Gustaw Konat, Nikola Pawlicka, Wiktoria Bejenka.

Studio My Voice Beaty Michalak: Natalia Gierasimow, Kinga Żelichowska, Mikołaj Kurtas.

DUET: Iga Lewandowska i Wojciech Oliński.

Zespół KERS: Marcin Oliński, Krzysztof Miętkiewicz, Krzysztof Gołdyn, Hubert Kulig, Hubert Bryl, Wiktoria Klamrzyńska i Alissa Ninard.

Zespół TANGO NUEVOz PSM I i II st. w składzie: Szymon Wieczorkiewicz, Malwina Majorczyk, Hubert Kulig, Eliza Janiak, Piotr Kulczewski, Wojciech Oliński, Oliwia Szadkowska.

Organizatorem koncertu był Koniński Dom Kultury. Partnerami wydarzenia: Konińska Fundacja Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie, zespół Kers, Studio Piosenki Estradowej HIT oraz Studio My Voice Beaty Michalak.foto: Z. Siwik
 
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK