Wielkopolskie święta piosenki i tańca odbywają się tradycyjnie w marcu. IV Wielkopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej zakończył się 5 marca 2005 r. (jego taneczna wersja odbędzie się 19 marca 2005 r.). Obie imprezy, które trwają tylko 1 dzień, cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników.
W tym roku zostało wprowadzone novum: akredytację związaną z udziałem: 10 zł dla rodzimych uczestników (KDK) i 15 zł dla osób z zewnątrz. Udział w 3 poprzednich festiwalach był bezpłatny.
Chęć udziału w konkursie około 150 młodych wokalistów.
W wielkopolskich festiwalach wykonawcy mają możliwość prezentowania się w 4 kategoriach wiekowych, także młodzieżowych. Międzynarodowy festiwal jest imprezą dziecięcą. Wokaliści mogą występować tu wyłącznie solo i w duetach, na MDFPiT dopuszczane są także zespoły wokalne. Co roku w czasie konkursu wielkopolskiego występuje ponad 150 uczestników, KDK nie byłby w stanie przyjąć większej liczby.
Wokaliści, którzy zdobywają pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych do 16 lat, mają możliwość zaprezentowania się w ogólnopolskich eliminacjach do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu. Zespół taneczny w kategorii do 16 lat, który otrzymuje Grand Prix, uzyskuje tym samym nominację do udziału w imprezie międzynarodowej. Koniński Dom Kultury pokrywa wówczas 25 procent kosztów akredytacji dla grupy liczącej maksimum 30 osób. Jury przyznaje też I miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz dwa wyróżnienia. Uczestnicy otrzymują certyfikaty, a laureaci – nagrody ufundowane przez Koniński Dom Kultury.
W tym roku deszcz nagród spadł na uczestników zajęć wokalnych prowadzonych w KDKu. W kategorii wiekowej 11-13 lat wyróżnienia zdobyły Samanta Pyzik i Marika Łukaszewska, zaś II miejsce Magda Iwińska. W kategorii wiekowej 7-10 lat jurorzy wyróżnili Katarzynę Łapaj, III miejsce przyznali Nikoli Pyzik, I – Marysi Radke. Wśród młodzieży I miejsce wyśpiewała Magda Antczak (14-16 lat), a III – Magda Moczyńska (17-19 lat). Wszystkie wyżej wymienione laureatki są uczestniczkami zajęć prowadzonych przez Marlenę Brzezińską i Ireneusza Rysia.
Dzieci i młodzież oceniało profesjonalne jury w składzie: Barbara Bajon (Poznań), Adam Pawlikowski (Włocławek), Rajmund Poprawka Wolff (Poznań). Sekretarzem jury był Jarosław Piotrowski.
Jak powiedział jeden z jurorów, Rajmund Poprawka-Wolff: - Instruktorzy i dzieci bardzo dużo przez ten rok zrobili, jeśli chodzi o warsztat, o emisję głosu etc. Życzyłbym sobie jednak, by sięgali raczej po repertuar dziecięcy. Zbyt wiele pojawiało się utworów stworzonych dla dorosłych.
Nic dodać nic ująć.
Włoski film ,,Jut..
Koncert ,,Z miło..
Niezwykły musical..
To będzie wyjątkowe wydarzenie w nadchodzący..
Na początku grudn..