f Wakacje w Kinie Centrum - Koniński Dom Kultury

Kino Centrum zaprasza przed duży ekran na wakacyjne spotkanie z filmem. W sierpniu na dużym ekranie zobaczymy animacje: Ogliki, Kosmiczna Przygoda Allana, Jeżyk i przyjaciele, Pamiętnik Tatusia Muminka, Felix i ukryty skarb, Młody Winnetou. Bilety w cenie 10 zł. można kupić w kasie KDK lub online.

 
Ogliki

1 sierpnia, godz. 12.00
3 sierpnia, godz. 12.00
5 sierpnia, godz. 12.00


Urocza rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Śmierdziuszkowo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Dla każdego na świecie znajdzie miejsce!
Wspaniała animacja o empatii, miłości i rodzinie, która pokazuje, że zawsze i wszędzie możemy być potrzebni. /opis dystrybutora/

Reżyseria: Toby Genkel, Jens Møller. Scenariusz: Toby Genkel, John Chambers. Gatunek: animacja, dla dzieci, przygodowy. Produkcja: Belgia, Niemcy. Premiera: 22 lipca 2021 (świat)
Czas trwania 1h 25min


 

Kosmiczna Przygoda Allana

4 sierpnia, godz. 12.00
8 sierpnia, godz. 12.00

 
Kiedy rodzice małego Allana rozwodzą się, jest on zmuszony przeprowadzić się z ojcem do zupełnie nowego miasta. Zaprzyjaźnia się ze swoim starszym, zafascynowanym UFO sąsiadem Helge.
Maiken, kosmitka czytająca w myślach, zostaje zmuszona do awaryjnego lądowania na Ziemi. Między nią a Allanem nawiązuje się dziwna i nieoczekiwana przyjaźń. Niestety, na trop Maiken wpada szalony kolekcjoner. Chłopiec i przybyszka z kosmosu muszą współpracować, aby kosmitka nie wpadła w szpony mężczyzny. /opis dystrybutora/

Reżyseria: Amalie Næsby Fick. Scenariusz: Amalie Næsby Fick, Thomas Porsager. Gatunek: animacja, familijny. Produkcja: Dania. Premiera: 29 lipca 2022 (świat)
Czas trwania: 1h 20min


 

Jeżyk i przyjaciele

2 sierpnia, godz. 12.00

9 sierpnia, godz. 12.00
11 sierpnia, godz. 12.00
16 sierpnia, godz. 12.00
18 sierpnia. godz. 12.00


Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem. /opis dystrybutora kino/

Reżyseria: Regina Welker, Nina Wels. Scenariusz: Martin Behnke, Andrea Deppert. Gatunek: animacja. Produkcja: Niemcy. Premiera: 10 czerwca 2022 (Polska premiera kinowa)
Czas trwania: 1h 29min 
Pamiętnik Tatusia Muminka

10 sierpnia, godz. 12.00
12 sierpnia, godz. 12.00

17 sierpnia, godz. 12.00

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Reżyseria: Ira Carpelan. Scenariusz: Ira Carpelan, Piotr Szczepanowicz. Gatunek: animacja. Produkcja: Finlandia, Polska. Premiera: 22 lipca 2022 (Polska premiera kinowa)
Czas trwania: 1h 14min
Felix i ukryty skarb

19 sierpnia, godz. 12.00
22 sierpnia, godz. 12.00
23 sierpnia, godz. 12.00


Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, który zaginął na morzu dwa lata temu, żyje. Felix postanawia go odnaleźć. Pomoże mu w tym emerytowany marynarz Tom, jednonoga papuga Squawk i kot Rover, który zachowuje się jak pies. W końcu dotrą na Wyspę Cienii, gdzie odnajdą sekretny skarb strzeżony przez niebezpieczną Morgę. /opis dystrybutora kino/

Reżyseria: Nicola Lemay. Scenariusz: Marc Robitaille. Gatunek: animacja. Produkcja: Kanada. Premiera: 27 maja 2022 (Polska premiera kinowa)
Czas trwania: 1h 25min
Młody Winnetou

24 sierpnia, godz. 12.00
25 sierpnia, godz. 12.00
26 sierpnia, godz. 12.00


12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz - jako przyszły wódz - sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia.
Ten moment szybko przychodzi - stado bizonów, główne źródło pożywienia Indian, zaginęło. Plemieniu grozi głód.
Młody Winnetou przy wsparciu swej siostry Nszo-czi oraz Toma, chłopca -sieroty z pobliskiego miasteczka, wyruszają na niebezpieczną i pełną przygód wyprawę. Los całego plemienia jest w ich rękach, a czasu nie zostało zbyt wiele.
Przyjaźń ponad podziałami rasowymi i wyznaniowymi, branie odpowiedzialności za siebie i innych, kształtowanie charakteru. A wszystko to w pięknej i dzikiej scenerii amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Film inspirowany serią książek autorstwa Karola May'a. /opis dystrybutora filmu/

Reżyseria: Mike Marzuk. Scenariusz: Mike Marzuk, Gesa Scheibner. Gatunek: familijny. Produkcja: Niemcy. Premiera: 19 sierpnia 2022 (Polska premiera kinowa)
Czas trwania: 1h 44min


 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK